Czy mogę złożyć wniosek o bezrobocie za poprzednie tygodnie?

Wynik: 4.2/5 ( 64 głosów )

Jeśli tak się stało, wiedz o tym: nadal możesz złożyć wniosek , nawet jeśli minęły tygodnie lub miesiące od utraty pracy, i otrzymać zwrot wynagrodzenia. „Jesteśmy teraz w wyjątkowych okolicznościach”, powiedziała Anne Paxton, prawnik i dyrektor ds. polityki w ramach Projektu Prawa Bezrobocia.

Co się stanie, jeśli przegapię tydzień zgłoszenia bezrobocia?

Jeśli opuścisz tydzień, będziesz mógł złożyć wniosek tylko za bieżący tydzień i poprzedni tydzień (ten, za który przegapiłeś). Jeśli nie składasz cotygodniowych wniosków przez ponad dwa tygodnie, system składania wniosków cotygodniowych nie będzie Cię już rozpoznawał.

Czy mogę złożyć wniosek o bezrobocie kilka miesięcy później?

Późne złożenie wniosku Możesz nadal złożyć wniosek o bezrobocie przez tygodnie, a czasem nawet miesiące po utracie pracy . ... Stanowy urząd ds. bezrobocia może poprosić Cię o dostarczenie dodatkowych dokumentów z wyszczególnieniem dochodów, które wykorzystałeś na utrzymanie się od daty zwolnienia do daty złożenia wniosku.

Czy mogę antydatować bezrobocie?

Jeśli uznasz, że kwalifikujesz się do PUA, Twoje roszczenie będzie opatrzone datą wsteczną, tak aby odpowiadała dacie złożenia odrzuconego roszczenia z tytułu ubezpieczenia na wypadek bezrobocia , zgodnie ze stroną internetową. Zakładając, że Twoje roszczenie PUA zostanie zatwierdzone, otrzymasz zapłatę za kwalifikujące się tygodnie, gdy program obowiązywał.

Czy mogę ubiegać się o bezrobocie z mocą wsteczną?

Tak, świadczenia z tytułu ubezpieczenia na wypadek bezrobocia są czasami wypłacane z mocą wsteczną , nawet jeśli nie znajdujemy się w środku globalnej pandemii. ... Jeden typowy przykład: gdy rozpatrzenie wniosku o zasiłek dla bezrobotnych wymaga czasu, osoba pozostająca bez pracy może otrzymać świadczenia z mocą wsteczną od momentu uzyskania przez nią uprawnień.

Jak ubiegać się o bezrobocie w IL?

Znaleziono 17 powiązanych pytań

Ile czasu zajmuje odzyskanie zasiłku dla bezrobotnych?

W większości stanów antydatowane wypłaty PUA i FPUC będą wypłacane jednorazowo w ciągu jednego do dwóch tygodni po otrzymaniu pierwszej wypłaty kwalifikujących się świadczeń z UI.

Co to jest wsteczne roszczenie z tytułu bezrobocia?

Roszczenie z datą wsteczną „Datowanie wsteczne” oznacza przesunięcie daty roszczenia z powrotem na dzień, w którym po raz pierwszy zostałeś zwolniony lub w inny sposób stałeś się bezrobotny .

Jak mogę antydatować moje roszczenie z tytułu bezrobocia?

Odwiedź stronę Poproś EDD , aby poprosić o wsteczną datę roszczenia, jeśli uważasz, że ma niewłaściwą datę rozpoczęcia. Wybierz Świadczenia z tytułu ubezpieczenia od bezrobocia, następnie Pytania dotyczące roszczenia, a następnie Data wejścia w życie mojego roszczenia UI z powodu COVID-19.

Dlaczego moje roszczenie z tytułu bezrobocia wynosi 0 USD?

Jeśli Twoje roszczenie pokazuje wynik „0-0”, gdy jest w toku, oznacza to, że nadal przetwarzamy Twoje roszczenie i nie musisz nic więcej robić. Jeśli otrzymałeś numer potwierdzenia, możesz być pewien, że Twoje roszczenie jest w toku i otrzymasz pełną kwotę, do której jesteś uprawniony.

Jak długo trwa uzyskanie zgody na bezrobocie?

Rozpatrzenie wniosku o zasiłek dla bezrobotnych i wydanie wypłaty większości uprawnionym pracownikom zajmuje co najmniej trzy tygodnie . Gdy Twoja pierwsza wypłata świadczenia będzie dostępna, otrzymasz pocztą kartę debetową.

Co się stanie, jeśli nie złożysz wniosku o bezrobocie od razu?

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zwlekasz ze złożeniem wniosku o świadczenia z tytułu UI, nie będziesz mógł otrzymywać świadczeń za okres przed złożeniem wniosku , nawet jeśli w tym czasie kwalifikowałeś się do otrzymywania świadczeń. Nie kwalifikujesz się do UI, ponieważ nie jesteś gotowy, chętny i niezdolny do pracy.

Czy możesz złożyć wniosek o bezrobocie 6 miesięcy po rozwiązaniu umowy?

Jeśli straciłeś pracę ponad 18 miesięcy temu, prawdopodobnie nie otrzymasz zasiłku dla bezrobotnych, chyba że od tego czasu jesteś zatrudniony. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nie otrzymałeś wynagrodzenia z powodu urazu lub choroby, co uprawnia Cię do wydłużonego okresu bazowego, obejmującego ostatni okres, w którym miałeś wynagrodzenie.

Czy mogę złożyć wniosek o bezrobocie po 2 latach?

Zgłoszenie bezrobocia po dwóch latach jest lepsze późno niż wcale. Nie ma ograniczeń czasowych na złożenie wniosku o zasiłek dla bezrobotnych . Jednak pobieranie świadczeń rozpoczyna się w momencie złożenia wniosku, co oznacza, że ​​nie będziesz otrzymywać świadczeń przez dwa lata pomiędzy nimi.

Jak mogę stracić tygodnie bezrobocia?

Jeśli nie złożysz wniosku o zasiłek za tydzień, w którym byłeś bezrobotny, możesz poprosić o kredyt na ten tydzień, wysyłając bezpieczną wiadomość, faksem lub zwykłą pocztą . Nie dzwoń do telefonicznego centrum obsługi wniosków, aby poprosić o zwrot środków przez tydzień.

Czy mogę złożyć wniosek o bezrobocie w poniedziałek?

Złożenie cotygodniowego wniosku online jest warunkiem dalszego posiadania uprawnień do ubezpieczenia na wypadek bezrobocia. Jeśli nie złożysz swojego tygodniowego wniosku, nie otrzymasz wypłaty za ten tydzień. Bez wyjątków. Cotygodniowe roszczenie możesz złożyć w niedzielę od 8:00 do 19:30 lub od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:30 .

Dlaczego bezrobocie trwa tak długo?

Przytłoczeni pracownicy i przestarzałe systemy komputerowe są przyczyną wielu opóźnień w wypłatach dla bezrobotnych. Powszechne oszustwa związane z bezrobociem jeszcze bardziej spowolniły działalność w niektórych stanach. Kontakt z pracownikiem działu bezrobocia, który może rozwiązać Twój problem, może potrwać dłużej, niż możesz sobie pozwolić.

Czy możesz złożyć wniosek o bezrobocie, jeśli masz Covid?

Ustawa Coronavirus Aid, Relief and Economic Security (CARES) została podpisana 27 marca. Rozszerza ona zdolność stanów do zapewniania ubezpieczenia na wypadek bezrobocia wielu pracownikom dotkniętym pandemią COVID-19, w tym pracownikom, którzy zwykle nie kwalifikują się do zasiłki dla bezrobotnych.

Czy COVID-19 jest uważany za katastrofę dla bezrobocia?

Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił COVID-19 narodową katastrofą, ale w tej chwili nie ma deklaracji dotyczącej pomocy dla bezrobotnych w przypadku klęsk żywiołowych . Ustawa CARES przewiduje pomoc w przypadku bezrobocia na wypadek pandemii (PUA).

Skąd mam wiedzieć, czy moje roszczenie EDD zostało zatwierdzone?

Możesz również sprawdzić status swojego wniosku o bezrobocie za pośrednictwem automatycznego, samoobsługowego systemu telefonicznego EDD pod numerem 1-866-333-4606 . Ta linia telefoniczna jest czynna 24 godziny na dobę.

Skąd mam wiedzieć, czy zostałem dopuszczony do bezrobocia?

Możesz sprawdzić status swojego wniosku online w Dziale Świadczeń dla Bezrobotnych lub zadzwonić do Tele-Serv pod numer 800-558-8321 i wybrać opcję 2. Wykorzystujemy informacje od Ciebie i Twojego ostatniego pracodawcy, aby ustalić, czy się kwalifikujesz. ... Zestawienie wynagrodzeń i potencjalnych kwot świadczeń. Ustalenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych.

Jak ponownie złożyć wniosek o bezrobocie online?

Możesz ponownie otworzyć swoje roszczenie w dowolnym momencie, wykonując poniższe czynności:
  1. Krok 1: Uzyskaj dostęp do swojego konta UI Online. Zaloguj się do Benefit Programs Online i wybierz UI Online.
  2. Krok 2: Wybierz opcję Otwórz ponownie swoje roszczenie. Wybierz opcję Otwórz ponownie swoje roszczenie w sekcji Powiadomienia na stronie głównej UI Online. ...
  3. Krok 3: Sprawdź swój status.

Co się stanie, jeśli zapomnisz złożyć wniosek o bezrobocie w niedzielę?

Będziesz ubiegać się o świadczenia za poprzedni tydzień. Jeśli zapomnisz złożyć wniosek w niedzielę lub poniedziałek, możesz złożyć wniosek w innym dniu tego tygodnia . Termin składania wniosków o świadczenia tygodniowe upływa w piątki o godzinie 16:00 czasu centralnego.

Czy powinienem złożyć wniosek o bezrobocie?

Powinieneś złożyć wniosek o ubezpieczenie na wypadek bezrobocia, gdy tylko przestaniesz pracować . Zwykle jest tygodniowy bezpłatny okres oczekiwania, zanim zaczniesz otrzymywać świadczenia, ale wiele stanów, w tym Nowy Jork, Kalifornia i Ohio, zrezygnowało z tego. „Po prostu aplikuj.

Gdzie składasz wniosek o bezrobocie?

Ogólnie rzecz biorąc, roszczenie należy złożyć w państwie, w którym pracowałeś . Jeśli pracowałeś w stanie innym niż ten, w którym teraz mieszkasz, lub jeśli pracowałeś w wielu stanach, stanowa agencja ds. ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, w której teraz mieszkasz, może udzielić informacji o tym, jak złożyć wniosek w innych stanach.

Dlaczego muszę spłacać bezrobocie?

Niektórzy pracownicy muszą spłacać zasiłek dla bezrobotnych. Jeśli otrzymujesz zasiłki, ale tracisz je, gdy pracodawca się odwołuje, możesz zostać poproszony o spłatę zasiłków, które otrzymałeś wcześniej. Ponadto, jeśli otrzymasz nadpłatę z powodu innego błędu lub popełnionego przez Ciebie lub Departament Pracy, być może będziesz musiał zwrócić te świadczenia.