Nie rozpaczaj, że nie masz przyjaciół?

Wynik: 4.8/5 ( 62 głosów )

„Nie rozpaczaj. Być bez przyjaciół to rzeczywiście być nieszczęściem , ale serca ludzi, gdy nie są uprzedzone przez jakikolwiek oczywisty interes własny, są pełne braterskiej miłości i miłosierdzia. Polegaj więc na swoich nadziejach; są dobrzy i sympatyczni, nie rozpaczaj.

Kto powiedział, że nie rozpaczajcie, że nie macie przyjaciół, to rzeczywiście jest nieszczęście?

Cytat Mary Shelley : „Nie rozpaczaj. Być bez przyjaciół, to rzeczywiście być...”

Kto powiedział, że jestem ślepy i nie potrafi osądzić twojego oblicza, ale jest coś w twoich słowach, co przekonuje mnie, że jesteś szczery?

„Jestem ślepy i nie mogę ocenić twojego oblicza, ale jest coś w twoich słowach, co przekonuje mnie, że jesteś szczery” ( Shelley 120).

Czy mogliby odwrócić się od swoich drzwi, jakkolwiek potwornych, którzy zabiegaliby o ich współczucie i przyjaźń?

Czy mogliby odwrócić się od swoich drzwi do jednego, jakkolwiek potwornego, który zabiegał o ich współczucie i przyjaźń? Postanowiłem przynajmniej nie rozpaczać, ale pod każdym względem przygotować się na rozmowę z nimi, która zadecyduje o moim losie.

Kto powie, że jestem zniszczonym drzewem, rygiel wszedł w moją duszę i poczułem wtedy, że powinienem przeżyć, aby pokazać to, co wkrótce przestanę być nieszczęśliwym?

Mary Wollstonecraft Shelley : Frankenstein Ale ja jestem przeklętym drzewem; rygiel wszedł w moją duszę; czułem wtedy, że powinienem przeżyć, aby pokazać to, czym wkrótce przestanę być — żałosnym widowiskiem zrujnowanej ludzkości, żałosnej dla innych i nie do zniesienia dla mnie.

moje okropne doświadczenie w liceum... moja rada

Znaleziono 30 powiązanych pytań

Kto powiedział, że jestem przeklętym drzewem?

Cytaty Mary Shelley Ale ja jestem przeklętym drzewem; rygiel wszedł w moją duszę; czułem wtedy, że powinienem przeżyć, aby pokazać to, czym wkrótce przestanę być - żałosnym spektaklem zrujnowanej ludzkości, żałosnej dla innych i nie do zniesienia dla mnie.

Dlaczego Victor nazywa siebie przeklętym drzewem?

Powalone drzewa Dla romantyków reprezentował cykl natury, od śmierci do życia, wszystko na raz. ... W "Frankensteinie" Mary Shelley Victor Frankenstein deklaruje, że jest „rozwalonym drzewem” w związku z własnym zniszczeniem .

Co właściwie stało się z Williamem i Justine?

Justine mieszka z rodziną Frankensteinów jako służąca po śmierci matki. Kiedy William zostaje zamordowany , potwór wkłada fotografię, którą William nosił w kieszeni, a ona zostaje oskarżona o morderstwo. Ze strachu przed pójściem do piekła wyznaje fałszywie zbrodnię. Została stracona.

Kto powiedział stwór, kiedy zapukał do drzwi pana DeLaceya?

Za kogo to stworzenie powiedziało, że był, kiedy zapukał do drzwi pana DeLaceya? Powiedział, że był nędznym wyrzutkiem.

Czego istota pragnie bardziej niż czegokolwiek innego?

Chce „ stąpać po ziemi, której stopa nigdy wcześniej nie odcisnęła piętna człowieka ”. Przyznaje, że zobaczy piękne rzeczy. Przyznaje, że żadna ilość mówienia do siebie nie może rozwiać marzeń, które miał na jawie.

Jaką rolę we Frankensteinie odgrywa wygląd fizyczny?

Shelley sugeruje, że pozory mogą wskazywać na czyjeś wnętrze , ale tylko dlatego, że społeczeństwo nieuchronnie reaguje na pięknych ludzi w sposób, który pozwala im być dobrymi, a na brzydkich w sposób, który sprawia, że ​​stają się źli.

Jak potwór mści się na Frankensteinie?

Zemsta stwora Stwór trafia na Williama, młodszego brata Victora, i dusi go w akcie zemsty . Z krwią na rękach stwór postanawia dalej rujnować życie Victora. Wrabia ulubioną pokojówkę Frankensteinów, Justine, w morderstwo Williama.

Jaki wpływ na Frankensteina mają uprzedzenia?

Odrzucony przez swojego stwórcę i wszystkich innych, których napotka, potwór wkrótce okazuje się pogardzany i samotny na świecie. Wycofuje się w stan izolacji i zupełnej nędzy, ale to z kolei prowadzi do rozwoju intensywnej nienawiści i chęci zemsty .

Kto może opisać ich przerażenie i konsternację na widok mnie?

„W tym momencie drzwi chaty otworzyły się i weszli Felix, Safie i Agata. Kto może opisać ich przerażenie i konsternację na mój widok? Agata zemdlała, a Safie, nie mogąc zająć się przyjaciółką, wybiegła z chaty .

Czego stwór zdaje sobie sprawę, że nigdy nie widział w swoim krótkim życiu?

Stworzenie uświadamia sobie , że jest jedynym, który istnieje . Podobnie jak on jest potwornie brzydki i całkowicie sam.

Jak teraz skończyli Chatowcy?

Jak wieśniacy znaleźli się w swoim niefortunnym stanie? Kiedyś byli szanowani i dobrze sytuowani w Paryżu . Felix odwiedza fałszywie oskarżonego Turka i zakochuje się w jego córce Safie.

Co mówi dziecko w lesie, by tak gwałtownie wywołać jego gniew?

Kiedy dziecko, które spotyka w lesie, mówi „ ______________________________________ ”. jego gniew wyzwala się tak gwałtownie, że zabija dziecko.

Dlaczego Justine przyznaje się do zamordowania Williama?

Opierając się na swoim wyjaśnieniu, Justine przyznaje się do zamordowania Williama , aby mogła zostać przebaczona przez Boga za wszystkie grzechy, które popełniła w swoim życiu . Była winna zbrodni.

Jakich dowodów używa się przeciwko Justine we Frankensteinie?

Najmocniejszym dowodem przeciwko Justine był medalion Williama, który znaleziono w jej posiadaniu . Nie miała również alibi, aby potwierdzić swoje miejsce pobytu w dniu i czasie morderstwa. Victor wiedział, że jest niewinna, ale bał się powiedzieć prawdę, ponieważ wiązało się to z ujawnieniem potwora, którego stworzył.

Co znaleziono w kieszeni Justine?

Po odkryciu ciała służący znalazł w kieszeni Justine zdjęcie Caroline , które Frankenstein ostatnio widział w posiadaniu Williama. Victor ogłasza niewinność Justine, ale dowody przeciwko niej wydają się niepodważalne, a Victor odmawia wyjaśnień z obawy, że zostanie uznany za szaleńca.

Dlaczego Victor niszczy stworzenie, które tworzy?

Victor mówi nam, że powodem, dla którego musi zniszczyć żeńskiego potwora, jest to, że nie chce, aby „przyszłe wieki” „przeklinały [go] jako ich szkodnika ” (174). Nie chce, aby jego własny „egoizm” stworzenia towarzysza dla swojego pierwszego błędu zakłócił spokój przyszłych pokoleń.

Dlaczego Victor boi się Henry'ego?

Victor nie może znieść niczego związanego ze stworzeniem, a Chamounix to miejsce, w którym wysłuchał historii stworzenia. Wyjaśnij, dlaczego Victor czasami boi się o życie Henry'ego podczas ich podróży. Victor obawia się, że potwór zamorduje Henry'ego w ramach kary za opóźnienie Victora w stworzeniu kobiecego potwora .

Jak Victor reaguje na krempe?

Victor uważa, że Krempe jest nieokrzesany, odpychający i niechlujny . Victor nie lubi swojego wyglądu i manier.

Kim jest przeklęte drzewo?

„Blasted Tree” to anty-Army Noble Phantasm, który wykorzystuje pranę z „Bridal Chest” i zamienia ją w błyskawicę, a następnie uwalnia ją w całości. Ponieważ jest ona bohaterem epoki nowoczesnej, jej wydajność jest niewielka, ale jak już wiesz, ten Szlachetny Fantasm odegrał niezwykle istotną rolę w powieściach.

Co symbolizuje błyskawica we Frankensteinie?

Shelley włącza to alternatywne znaczenie do książki i swojego przesłania poprzez proces ożywiania stworzenia. Błyskawica reprezentuje siłę poza ludzką kontrolą i to jest to, co naprawdę ożywia potwora.