Dla początkującego prawnika znaczenia?

Wynik: 4.3/5 ( 5 głosów )

: zaczyna się rozwijać. kiełkujący romans par. jej rozwijająca się kariera prawnicza .

Co to jest „pączkowanie” w języku angielskim?

/ˈbʌd.ɪŋ/ zaczyna się rozwijać lub wykazywać oznaki przyszłego sukcesu w określonej dziedzinie : Jeszcze w szkole była wyraźnie początkującym geniuszem.

Kim jest początkujący profesjonalista?

Jeśli opisujesz kogoś jako na przykład początkującego biznesmena lub początkującego artystę, oznacza to, że zaczyna odnosić sukcesy lub zaczyna interesować się biznesem lub sztuką .

Jakie są synonimy pączkowania?

synonimy dla pączkowanie
 • raczkujący.
 • rozwój.
 • w początkowym stadium.
 • obiecujący.
 • kwitnące.
 • dojrzewający.
 • otwarcie.
 • młody.

Jakie jest znaczenie początkującego dziennikarza?

adj na wczesnym etapie rozwoju, ale obiecujący lub mający potencjał .

Słownictwo angielskie dotyczące prawa i przestępczości (temat IELTS)

Znaleziono 45 powiązanych pytań

Czym jest początkujący romans?

Romantyczny związek, który zaczyna się zaczynać .

Czym jest początkujący model?

rodzaj rozmnażania bezpłciowego, w którym nowy osobnik lub gałąź rozwija się z wyrostka na ciele rośliny lub niektórych niższych zwierząt.

Jak używać pączkowania w zdaniu?

Przykład początkującego zdania
 1. Wszystko kwitło i kwitło. ...
 2. A jednak, według Katie, prowadziła rozwijającą się mleczarnię kóz na podupadłej farmie w północno-zachodnim Arkansas.

Jaka jest obiecująca odpowiedź jednym słowem?

Pączkowanie, w biologii, forma rozmnażania bezpłciowego , w której nowy osobnik rozwija się z jakiegoś generatywnego punktu anatomicznego organizmu rodzicielskiego. ... W ogrodnictwie termin pączkowanie odnosi się do metody rozmnażania roślin, w której pączek rośliny, która ma być rozmnażana, jest szczepiony na łodydze innej rośliny.

Jakie są przykłady pączkowania?

Przykłady pączkowania Pączkowanie to rodzaj rozmnażania bezpłciowego, który najczęściej występuje zarówno w organizmach wielokomórkowych, jak i jednokomórkowych. Bakterie, drożdże, koralowce, płazińce, meduzy i ukwiały to niektóre gatunki zwierząt, które rozmnażają się poprzez pączkowanie.

Dlaczego pączkowanie zostało wykonane?

Przyczyny szczepienia i pączkowania. Pączkowanie i szczepienie może zwiększyć wydajność niektórych upraw ogrodniczych, ponieważ umożliwiają: Zmienianie odmian lub kultywarów. Starszy założony sad drzew owocowych może stać się przestarzały w miarę rozwoju nowszych odmian lub kultywarów.

Gdzie pojawia się pączkowanie?

Pączkowanie to forma rozmnażania bezpłciowego, która wynika z przerostu części komórki lub obszaru ciała, co prowadzi do rozdzielenia się z pierwotnego organizmu na dwie osoby. Pączkowanie występuje powszechnie u niektórych bezkręgowców, takich jak koralowce i stułbie .

Czym jest początkująca dziesiąta klasa?

Podpowiedź: Pączkowanie to proces wytwarzania nowych organizmów. Jest to bezpłciowy tryb rozmnażania . Przykładami pączkowania są drożdże, stułbia, koralowce, meduzy itp. Jest to związane zarówno z organizmami jednokomórkowymi, jak i wielokomórkowymi.

Jakie są etapy pączkowania?

Zasadniczo procedura pączkowania składa się z następujących kroków:
 1. Przygotowanie podkładki. ...
 2. Przygotowanie pączka. ...
 3. Wprowadzenie przygotowanego pączka. ...
 4. Wiązanie lub owijanie. ...
 5. Odetnij podkładkę. ...
 6. Opieka nad klonami.

Co pączkuje w ósmej klasie biologii?

Bud oznacza niewielki wyrostek z organizmu organizmu. ... Podczas pączkowania niewielka część ciała macierzystego organizmu wyrasta jako pączek, który następnie odrywa się i staje się nowym organizmem . Np.:Hydra, ukwiały, gąbki i koralowce rozmnażają się metodą pączkowania.

Jakie są zalety pączkującej reprodukcji?

Jako środek rozmnażania pączkowanie ma wiele zalet. Na przykład u roślin pączkowanie jest szybszą i skuteczniejszą formą szczepienia, która pozwala propagatorowi przenieść pożądane cechy pąka na łodygę innej rośliny .

Jakie zwierzęta rozmnażają się przez pączkowanie?

Pączkowanie to rodzaj rozmnażania bezpłciowego, który jest najczęściej spokrewniony zarówno w organizmach wielokomórkowych, jak i jednokomórkowych. Bakterie, drożdże, koralowce, płazińce, meduzy i ukwiały to kilka gatunków zwierząt, które rozmnażają się poprzez pączkowanie.

Co oznaczają kwitnące pąki?

: pączek kwiatowy szczególnie : pączek kwiatowy drzewa owocowego , który powstaje podczas jednego sezonu wegetacyjnego , ale rozwija się w następnym .

Co to jest rozszczepienie binarne klasy 10?

„Rozszczepienie binarne to forma rozmnażania bezpłciowego, w której organizm dzieli się na dwie części, z których każda zawiera jedną kopię materiału genetycznego ”.

Czym jest pączkowanie wirusa?

Pączkowanie: Szypułka błonowa łącząca wirion z błoną gospodarza jest zwężona i odcięta, aby uwolnić otoczoną cząstkę . (4) Dojrzewanie: Większość wirusów otoczkowych przechodzi dalsze etapy dojrzewania proteolitycznego i konformacyjnego podczas pączkowania lub po nim.

Ile jest rodzajów pączkowania?

Istnieją dwa główne rodzaje propagacji pąków: pączkowanie T lub Shield oraz pączkowanie Chip.

Jakie rośliny możemy zrobić pączkowanie?

Drzewa owocowe, które rozwijają pąki T to morela, awokado, wiśnia, cytrusy, kiwi , morwa, nektarynka, brzoskwinia, gruszka, śliwka, pigwa i persimmon. Jabłonie dobrze radzą sobie z pączkowaniem w kształcie litery T lub chipsami, podczas gdy winogrona i jagody najlepiej radzą sobie tylko z pączkowaniem chipsów. Użyj pączkowania łatek dla drzew oliwnych.

Jaka jest wada pączkowania?

Wady pączkowania są takie same jak w przypadku szczepienia, z kilkoma godnymi uwagi dodatkami. Ponieważ pojedyncze pąki nie są tak mocne jak sekcje łodyg, są bardziej podatne na presję środowiskową . Nawet ptaki mogą przeszkadzać w pomyślnym pączkowaniu, odrywając pąki, gdy lądują na łodygach.

Czy meduzy rozmnażają się przez pączkowanie?

Przez cały cykl życia meduzy przybierają dwie różne formy ciała: meduzę i polipy. Polipy mogą rozmnażać się bezpłciowo przez pączkowanie , podczas gdy meduzy składają jaja i plemniki, aby rozmnażać się płciowo. Dowiedz się więcej o cyklu życia i reprodukcji meduz.

Jak meduzy zachodzą w ciążę?

Rozmnażanie meduz obejmuje kilka różnych etapów. W dorosłym stadium meduzy, meduzy, mogą rozmnażać się płciowo, wypuszczając plemniki i jajeczka do wody , tworząc planlę. ... Polipy klonują się i pączkują lub strobilizują się w inny etap życia meduzy, zwany efirą.