W ostatnim z nas cały świat jest zainfekowany?

Wynik: 4.5/5 ( 12 głosów )

Akcja Last of Us ma miejsce w 2033 roku, dwadzieścia lat po tym, jak oparta na grzybach, zmieniająca mózg pandemia rozprzestrzeniła się i zainfekowała ponad 60% światowej populacji .

Czy infekcja w The Last of Us jest globalna?

Grzyb, który powoli przemieszcza się po ciele w celu ujarzmienia mózgu, brzmi jak coś, co można zobaczyć w grze wideo. To dlatego, że tak jest: Kordyceps Brain Infection (CBI) wyprzedził planetę w The Last of Us (i The Last of Us Part 2).

Jak długo po wybuchu jest The Last of Us?

W 2033, 20 lat po Dniu Epidemii, nie pozostało już zbyt wiele Stref kwarantanny.

Czy The Last of Us ma w sobie zombie?

Podczas gdy The Last of Us i The Last of Us Part 2 są powszechnie uważane za rozgrywające się w apokalipsie zombie, najbardziej znani wrogowie w The Last Of Us nie wyglądają jak tradycyjne zombie . Klikery powstają, gdy ludzie są zarażeni zmutowaną formą grzyba o nazwie kordyceps.

Ile czasu minęło od wybuchu epidemii w The Last of Us 2?

Sequel rozpoczyna się w 2039 roku, czyli pięć lat po pierwszej grze i 26 lat po pierwszym wybuchu. Wydarzenia przypuszczalnie rozpoczynają się zimą w oparciu o niektóre zwiastuny przedstawiające Ellie w osadzie lub na misjach. Ellie ma teraz 19 lat, a Joel jest po pięćdziesiątce.

Kordyceps | Wytłumaczenie infekcji Last Of Us!

Znaleziono 33 powiązane pytania

Ile lat ma Joel Last of Us 2?

Ile lat mają Joel i Ellie w drugiej części The Last of Us? Z ostatnim podniesieniem Naughty Dog pięć lat po oryginalnej grze, Ellie ma teraz 19 lat. Wiek Joela jest nieco trudniejszy, ale zakłada się, że w oryginalnej grze jest po czterdziestce. To stawia go w drugiej połowie lat pięćdziesiątych .

Dlaczego Ellie jest odporna?

Przyczyna jej odporności jest niepewna . Jak widzieliśmy we wszystkich poprzednich przypadkach, miana antygenowe kordycepsu pacjenta pozostają wysokie zarówno w surowicy, jak i płynie mózgowo-rdzeniowym. Posiewy krwi pobrane od pacjenta szybko rosną Cordyceps w pożywkach grzybowych w laboratorium ...

Czy piloty są ślepe?

„Clickers” to pseudonim nadawany ludziom w trzecim stadium infekcji Ophiocordyceps Unilateralis. Mają dłuższą ekspozycję na grzyba i są całkowicie ślepi . Nawigacja jest nadal możliwa przy użyciu adaptacyjnej echolokacji, podobnej do większości nietoperzy.

Czy klikacze mogą cię zobaczyć jako ostatni z nas 2?

Klikacze są niewidomi , ale mają bardzo wrażliwy słuch. Musisz poruszać się powoli i zatrzymać, jeśli pilot zostanie zaalarmowany dźwiękiem i zacznie uważniej nasłuchiwać. Warto zaznaczyć, że zabijanie wszystkich napotkanych klikaczy nie jest obowiązkowe.

Ile lat ma Joel ostatni z nas?

Tak więc Joel jest wymieniony jako pod koniec czterdziestki (48 lub 49 lat) . Większość rozgrywki toczy się 20 lat po scenie otwarcia. Co oznacza, że ​​miał 28/29 lat z Sarą. Sarah miała w tej scenie 12 lat, co oznacza, że ​​Joel był ojcem w wieku 16/17.

Ile lat ma Ellie w The Last of Us 1?

Ellie (Ashley Johnson) jest czternastoletnią sierotą i drugą główną grywalną postacią w grze, a także jedną z niewielu postaci, które nigdy nie poznały życia przed infekcją.

Jak zaczął się wirus The Walking Dead?

Autor komiksu The Walking Dead i wieloletni producent programu telewizyjnego AMC powiedział, że epidemia zombie nastąpiła z powodu „kosmicznego zarodnika”, gdy zapytano go na Twitterze , co jest prawdopodobnie kolejnym hołdem złożonym ojcu chrzestnemu horroru zombie, George'owi A. Romero.

Jak zaczęła się apokalipsa zombie w The Last of Us?

W The Last of Us Cordyceps dodaje ludzi do listy żywicieli. Apokalipsa zaczyna się , gdy grzyb przeskakuje ze swoich typowych żywicieli na ludzi, prawdopodobnie w taki sam sposób, w jaki niektóre choroby, takie jak „świńska grypa”, mogą przeskakiwać między gatunkami. ... Gra czerpie jeszcze więcej inspiracji z nauki niż tylko nazwa grzyba.

Dlaczego klikacze krzyczą?

Jednak Clickery są w stanie poruszać się po obszarach, wykorzystując echolokację , która wytwarza zauważalne kliknięcia i piski w celu zlokalizowania źródeł dźwięku, stąd ich nazwa.

Czy potrafisz podkraść się do pilotów?

Z klikaczami można łatwo sobie poradzić, natychmiast eliminując je za pomocą skrytego zabójstwa. ... Zwróć uwagę, że Klikacze są całkowicie ślepe i nie będą w stanie Cię dostrzec nawet z bliska , więc możliwe jest Zabicie Klikacza z Ukrycia nawet wtedy, gdy jest zwrócone w Twoją stronę.

Czy potrafisz pozbyć się wzdęcia?

Miotacze ognia również można łatwo zabić za pomocą miotacza ognia. Podobnie jak Clickery, zabiją cię, gdy dostaną cię w swoje ręce. Jednak w przeciwieństwie do Clickerów, nie możesz użyć shiv, aby się uratować, jeśli zostaniesz złapany .

Czy mama Ellie została zarażona?

Ponieważ mama Ellie należała do świetlików, byłoby wiele okazji, by umrzeć z powodu innych obrażeń niż infekcja, z powodu tego, co zamierzali. I szczerze mówiąc, w grze jest napisane, że musieli operować Ellie post mortem, ponieważ infekcja w jej wnętrzu uległa mutacji .

Co się stało z mamą Ellie?

Zmarła w ciągu jednego dnia od jej urodzenia , ale miała czas na napisanie do Ellie listu. Przed śmiercią Anny Marlene obiecała opiekować się Ellie pod jej nieobecność. ... Ellie nosi ze sobą list Anny w swoim plecaku wraz z nożem sprężynowym swojej matki, jak widać w rozdziale Zima.

Czy tata Joela Ellie?

Ślepa miłość Ellie do Joela jest jeszcze dziwniejsza, jeśli wziąć pod uwagę, że nie jest on nawet jej prawdziwym ojcem . Był przemytnikiem wynajętym do dostarczenia jej jako paczki, który tylko niechętnie zaczął pełnić rolę ojcowska w późnej fazie ich wspólnej podróży. ... Musi przede wszystkim być córką Joela, nawet po jego odejściu.

Czy będzie ostatni z nas, część 3?

W chwili pisania tego tekstu The Last of Us Part 3 nie ma oficjalnej daty premiery - mianowicie dlatego, że nie została jeszcze potwierdzona. Naughty Dog oficjalnie rozpoczęło tworzenie części II w 2013 roku, a kontynuację ogłoszono w 2016 roku.

Czy Tommy nie żyje jako ostatni z nas 2?

Innemu udało się wymyślić sposób na osiągnięcie czegoś, czego Naughty Dog wyraźnie nie zamierzał, aby ktokolwiek faktycznie zrobił: zabić Tommy'ego. Jak wie każdy, kto ukończył The Last of Us Part 2, Tommy jest jedną z postaci, której udaje się przetrwać wydarzenia z gry.