Jakie jest prawidłowe przywracanie lub przywracanie z powrotem?

Wynik: 4.1/5 ( 17 głosów )

Ponieważ cofnięcie oznacza powrót , powrót itp., „cofnięcie” może nie być poprawne gramatycznie. „Wrócę do ciebie później” jest poprawne gramatycznie. Ale znaczenie nie jest tym, co myślisz. Znaczenie brzmi: „Kiedyś później stanę się tobą lub zmienię się z powrotem w ciebie (także oznacza, że ​​kiedyś byłem tobą)”.

Czy powrót z powrotem jest poprawny gramatycznie?

~ " Wrócę do ciebie wkrótce ." Samo słowo „powrót” oznacza powrót do poprzedniego tematu lub stanu, więc wstawienie słowa „powrót” w zdaniu jest nieprawidłowe. Prawidłowa rzecz do powiedzenia to: ~ „Wrócę do ciebie wkrótce”.

Jak prawidłowo używać cofania?

Revert nie oznacza „odpowiedzi”; w rzeczywistości oznacza „powrót do poprzedniego stanu”. Nieprawidłowe użycie: powróć ze szczegółami. Poprawne użycie: Wróciła na swoje złe drogi .

Co oznacza powrót?

1 : powrót lub powrót do (wcześniejszego stanu, warunku, sytuacji itp.) Powróciła (powróciła) do swoich starych nawyków.

Czy powrót jest niegrzeczny?

Cofnij: Cofnij oznacza cofnięcie lub wycofanie określonej akcji. Dlatego słowo „wstecz” jest tutaj niepotrzebnym powtórzeniem .

Cofnij LUB Cofnij | Typowe błędy w języku angielskim, których możesz uniknąć

Znaleziono 24 powiązane pytania

Dlaczego cofanie jest złe?

Ponieważ cofnięcie oznacza powrót, powrót itp., „cofnięcie” może nie być poprawne gramatycznie . „Wrócę do ciebie później” jest poprawne gramatycznie. Ale znaczenie nie jest tym, co myślisz. Znaczenie brzmi: „Kiedyś później stanę się tobą lub zmienię się z powrotem w ciebie (także oznacza, że ​​kiedyś byłem tobą)”.

Jak używać powrotu w zdaniu?

Użycie wyrażenia „cofnąć” [duplikat]
 1. Zbadamy sprawę i wrócimy tak szybko, jak to możliwe.
 2. Przełoży się i wróci z powrotem!
 3. Proszę daj mi znać, kto będzie mógł jechać, a kto nie, jutro do COB, abym mógł wrócić do niej.

Czy powrót jest poprawny w języku angielskim?

REVERT: 'Revert' to czasownik oznaczający powrót do poprzedniego stanu , praktyki lub tematu. Pomimo pójścia do ośrodka rehabilitacyjnego powrócił do uzależnienia. ... „Odpowiedz” jest używane jako czasownik, gdy odpowiadamy w mowie lub piśmie na to, co ktoś powiedział lub napisał.

Czy powrót oznacza odpowiedź?

Użycie w końcu zwróciło uwagę Oxford Advanced Learner's Dictionary, który zmienił definicję powrotu w swoim nowo opublikowanym, ósmym wydaniu, dodając znaczenie „ odpowiadać ”. Oznaczone w OALD jako „indyjski angielski”, użycie tego słowa jest zilustrowane zdaniami: „Doskonałe otwarcia - ...

Czy przywróci znaczenie w języku angielskim?

1 : powrót lub powrót (w odniesieniu do poprzedniego stanu, okresu lub przedmiotu) 2 : powrót do właściciela lub jego spadkobierców po zakończeniu powrotu. 3 : powrót do rodowego typu.

Jak mogę cofnąć wiadomość e-mail?

W programie Mail w okienku nawigacji kliknij opcję Elementy wysłane. Otwórz wiadomość, którą chcesz przywołać i zastąpić. Na karcie Wiadomość w grupie Akcje kliknij Inne akcje, a następnie kliknij Odwołaj tę wiadomość. Kliknij Usuń nieprzeczytane kopie i zastąp nową wiadomością lub Usuń nieprzeczytane kopie i zastąp nową wiadomością.

Jaki jest przykład powrotu?

Proszę wrócić przed poniedziałkiem. Powrót jest definiowany jako powrót do czegoś, kogoś lub poprzedniego sposobu bycia. Przykładem nawrotu jest powrót trzeźwego alkoholika do picia.

Czy zwrot powrotny jest zbędny?

Redundancja. Użyj po prostu „powrót”, chyba że zamiast tego chcesz powiedzieć „zawróć”. Również zbędne: „odpowiedz”, „odpowiedz” i „cofnij”.

Co oznacza uprzejmy powrót?

" Uprzejmie cofnij się ." "Twój najwcześniejszy powrót byłby bardzo wdzięczny." "Proszę odpowiednio cofnąć." W takich przypadkach (przypadkowo zaczerpniętych z mojej własnej skrzynki odbiorczej) przywrócenie jest używane tak, jakby oznaczało odpowiedź, odpowiedź lub odpowiedź.

Jak prosisz o powrót?

Prośba o odpowiedź w formalnym e-mailu
 1. Nie spiesz się z kontynuacją. Poczekaj kilka dni, możesz poczekać około dwóch dni. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi, możesz wysłać wiadomość z przypomnieniem. ...
 2. Pamiętaj, aby wymyślić właściwą intencję.
 3. Jeśli jest to pilne, powiedz to i wyjaśnij krótko, dlaczego jest to pilne.

Czego mogę użyć zamiast cofnąć?

Odwracać
 • zdegenerowany.
 • Wróć.
 • reagować.
 • regres.
 • spadek.
 • recydywa.
 • regres.
 • powrót.

Jak mówisz, że skontaktuję się z Tobą w e-mailu?

Witaj [Name], Dziękuję bardzo za Twoje pytanie dotyczące [topic]. Chciałem tylko poinformować, że się tym zajmuję i skontaktuję się z Tobą przed końcem tygodnia z odpowiedzią. Jeśli chcesz, żebym oddzwonił wcześniej, daj mi znać!

Czy wróci najwcześniej?

Oznacza to „ Proszę czekać, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe w sprawie Twojego harmonogramu ”. Użycie słowa „najwcześniej” brzmi tu dość staroświecko.

Jaka jest różnica między powrotem a powrotem?

Jako czasowniki różnica między powrotem a powrotem polega na tym, że powrót oznacza powrót w odwrotnym kierunku , podczas gdy powrót oznacza powrót lub powrót (do miejsca lub osoby).

Został zwrócony lub został zwrócony?

Re: jest zwrócony lub został zwrócony... Obydwa oznaczają to samo.

Zwrócił lub wrócił?

Należy używać prostej przeszłości. Nie możesz użyć powrócił jako obecny stan, ponieważ „akt powrotu” lub „stan, w którym jej ojciec został zwrócony” został zakończony w przeszłości (w zeszłym tygodniu). Czas doskonały służy do wprowadzenia wcześniejszych ewentualności jako kontekstu w bieżącej dyskusji i nie używaj go, chyba że jest to potrzebne.

Jak używać czuwania w zdaniu?

Przykład zdania czuwania
 • Czuwała przez kilka godzin. ...
 • A jednak to Josh czuwał przy jej łóżku chorego, nie Alex. ...
 • Wrócił odpowiednio do swego samotnego i niebezpiecznego czuwania 4 listopada.

Co to znaczy przywrócić dokument?

Proces przywracania starszej wersji pliku lub dokumentu . Na przykład plik mógł zostać uszkodzony i można przywrócić wcześniejszą kopię, kopiując plik z kopii zapasowej.

Czy uprzejmie powrót jest prawidłowy?

Po sesji szkoleniowej na temat „uprzejmie cofnij się”, uczestnicy sprawdzają znaczenie słowa i wracają następnego dnia, kiwając głową w zgodzie, że być może jest to niezbyt dobre zdanie do napisania. ... Po drugie, ludzie używają słowa „odwrócić” w znaczeniu „odzyskać”, co jest nieprawidłowym użyciem tego słowa.